Nem formális tanulás:

Általában nem oktatási, képzési intézményben végzett tanulás, ami nem vezet végzettséghez. Ennek ellenére struktúrált (tanulási célok, tanulási idő és támogatás). A nem-formális tanulás is célirányos a tanuló szempontjából.

 

Németországi módszerek

1. Az xPert program

2. Készítsünk képkeretet - feladat

3. Készítsünk képkeretet - értékelés

4. Módszerek a kirtékelésben

 

Gyakorlat: Képkeret készítése

 

Elkészítés

Mi a teendő?
Mire van szükséged?
1
A képkerethez le kell fűrészelned 4 ugyanolyan hosszúságú lécet. Minden darab 18 cm hosszú kell legyen és 45 fokos illesztés kell legyen a végén. Egy fűrész, egy állvány, amin fűrészelni lehet, egy colstok, egy ceruza, egy derékszőgű lécpár, csiszolópapír.

Először fogd a colstokot és 18 centinél húzz egy rovátkát a a ceruzával a fára. Aztán helyezd a fát az állványra (ügyelj a 45 fokra), erősen tartsd rajta a hüvelykujjaddal és fűrészeld le.

Figyelem! Teljesen fűrészeld le és ne törd akkor sem, amikor már úgy is menne!

 

 

Az illesztés ellenőrzése

Mi a teendő?
Mire van szükséged?
1
Így a lécek illesztése 45 fokos lett, és ellenőriznünk kell, hogy tényleg összeilleszthetők-e. Szükség van egy derékszögű lécpárra. Ez két, pontosan derékszögben illesztett fadarabból áll. Ellenőrizd a keret négy sarkát, ha szükséges csiszold le a sarkokat a csiszolópapírral.

 

 

A lécek összeragasztása keretté

Mi a teendő?
Mire van szükséged?
Most a négy meglevő lécet összeragasztjuk egy keretté. Ehhez (fa ragasztására alkalmas) enyvre van szükség.

 

1
2
3
Fektesd le egy felrajzolt derékszög mentén a fadarabokat. Az illesztésekhez rakj enyvet. Csak annyit használj, amennyi szükséges, a többit töröld le. Várj öt percet, amíg az enyv megköt.